A Néprajzi Múzeum egyike Európa legfontosabb szakmúzeumainak; a magyar népi kultúra felbecsülhetetlen értékű tárgyi emlékei mellett itt található az ország legnagyobb nemzetközi gyűjteménye, és az intézmény a kortárs kultúra kutatásának is fontos központja - emlékeztet a múzeum által az MTI-hez eljuttatott közlemény.

A programkínálat a múzeum jelenlegi otthonának utolsó időszaki kiállítása, az intézmény költözése, valamint az aktuális kutatások témáira épül a Művészetek Völgyében.

Az Etno Ligetet a Néprajzi múzeum "közösségi lazítójának" szánják: az intézmény munkatársai ide elsősorban azokat várják, akik szívesen játszanak, táncolnak, alkotnak, ismerkednek a hagyományos népi kultúra értékeivel, régi mesterségekkel vagy a kortárs, nemzetközi kutatómunkák eredményeivel. Lesz moldvai, majd görög táncház, beszélgetések sámántárgyakról és a népi gyógyászatról, de a múzeum baráti körének elnökével, Sebő Ferenccel is lehet majd találkozni. A zenés programokat minden nap Etno Jam, közös örömzenélés zárja.

Az Etno Porta a Néprajzi Múzeum archívumából kínál érdekes csemegéket, és a múzeum számára az Ötvenhatosok terén épülő új épület tervei is itt mutatkoznak be, miközben a Mesélő cipőbuxusok is érdekes cipőtörténeteket tartogatnak.

"Mivel a múzeum 2017 novemberében búcsúzik jelenlegi épületétől, a következő három évben hasonló jellegű megjelenésekre és találkozásokra próbálunk készülni, ezért a fesztiválszereplések nagyon fontosak idén nyáron" - idézi a közlemény Kemecsi Lajos főigazgatót, aki szerint a múzeum fesztiváljelenléte a közönséggel való találkozás nem megszokott formája. "A Néprajzi Múzeum üzenetei ilyenkor koncentráltabban, sűrűbb formában adhatók át egy új befogadói szituációban" - hangsúlyozta az intézmény vezetője.