Férfi EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Abanca Ademar León (spanyol)-Balatonfüredi KSE 29-21 (14-9)
----------------------------------------------------------
Továbbjutott: az Ademar León 56-51-es összesítéssel.

A magyar csapatból Fazekas Nándor és Zdolik Bence hiányzott sérülés miatt.
A Balatonfüred 30-27-re nyerte meg a párharc első mérkőzését, de a visszavágón Csoknyai István vezetőedzőnek már a 13. percben időt kellett kérnie, mert csapata csupán egy gólt dobott (4-1). Egy ideig a folytatásban is a hazaiak irányították a játékot, majd a huszadik perctől a szünetig felváltva estek a gólok. Az Ademar León a horvát Tin Lucin vezérletével magabiztosan őrizte előnyét, amit a szünet után tovább növelt (20-13).

A horvát Petar Topic góljaival egyszer még felzárkózott a Füred, de a spanyolok egy 5-1-es sorozattal eldöntötték a továbbjutást, és végig vezetve, magabiztosan nyertek.
A mezőny legeredményesebb játékosa a két horvát légiós, Tin Lucin és Petar Topic volt egyaránt nyolc találattal.