Programok:
Szeptember 22. péntek
10.00-18.00 Népi és iparművészeti vásár a Kisfaludy színpadnál
14.00 Ó, Füred támadjon benned újra hagyomány című versmondó találkozó Arany János emlékév jegyében (Vaszary Villa, Városi Múzeum)
18.00 -19.00 Szerenád Cigányzenekar műsora a Gyógy téren
19.00-20.00 Farkas Gábor „Gábriel” koncert (Kisfaludy Színpad)
Szeptember 23. szombat
10.00-18.00 Népi és iparművészeti vásár a Kisfaludy Színpadnál
11.00 BYC 150 emlékműsor a Vitorlázeumban
11.00 Tárlatvezetés a Vaszary Galériában
12.00-17.00 Népi fa körhinta és játékok a Kisfaludy szobornál
13.00 Hintós felvonulás korhű öltözetben zenével, huszárokkal, lovakkal
13.15 Szerenád cigányzenekar műsora a Kisfaludy színpadon
13.45 A fesztivál ünnepélyes megnyitója
14.30 Mária Főhadnagy című operett műsora Magyar Szimfonikusok előadásában
15.30 A Győri Richter János Zeneművészeti Iskola művészeinek műsora
15.00 dr.Huszár Pál a Magyarországi Református Egyház Zsinatának világi elnökének előadása és stúdió beszélgetése Bethlen Istvánnal (Blaha Lujza Étterem)
16.30 Mohácsi Attila és Kertes Anna a Győri Nemzeti Színház művészeinek irodalmi zenés műsora
16.30 Tulipántos bábszínház „A három kismalac” című előadása a Kisfaludy Színpadon
17.20 A Balatonfüred Néptánc Együttes folklór műsora
18.00-18.30 Havadi Elza énekművész műsora ismert operettekből
17.30 Kiegyezés 150 - Az országgyűléstől a fürdőig. Előadások a 150 éves évforduló alkalmából a Tempevölgy folyóirat szervezésében (Blaha Lujza Hotel)
Előadók: Szarka László (Magyar Tudományos Akadémia), Halász Imre (Zala Megyei Levéltár), Katona Csaba (Magyar Tudományos Akadémia)
18.00-19.00 Szerenád cigányzenekar műsora a Gyógy téren
19.00 Reformkori bál a vitorlázás 150 éves évfordulója jegyében (Anna Grand Hotel)
Szeptember 24. vasárnap
10.00-18.00 Népi és iparművészeti vásár a Tagore sétányon
12.00-17.00 Népi fa körhinta, Népi játékpark a Kisfaludy szobornál
11.00 Mozivetítés: A kőszívű ember fiai című film vetítése a Városi Múzeumban
11.00-13.00 Révkomáromi Teátrum Társulás: Görgey című darabja a Kisfaludy Galériában
11.00 Sellő Tánccsoport táncbemutatója a Vitorlás téren és a Gyógy téren
12.00 A Dőry család tiszteletére emléktábla avatás a Hotel Astoriában
12.00-14.30 Gasztronómiai verseny a Hotel Astoriában
14.00 A Füred Dixieland (Kisfaludy Színpad)
14.30 Grácia Trió műsora
15.15 Szélpál Szilveszter operaműsora
16.15 Tulipántos bábszínház MiaManó Manóföldén című előadása a Vitorlás téren
16.30 Feke Pál: „Új élet vár” című produkciója (Kisfaludy Színpad)
Egyéb helyszínek:
10.30 Sétahajózás a Jókai nosztalgiahajón (2 óra sétahajózás 1 pohár pezsgővel)
11.00-14.00 Gasztronómiai verseny és reformkori ételek kóstolója a Hotel Astoriában
11.00-14.00 Kézműves bütykölde a Tourinform Irodában a Tihanyi Levendulaház vezetésével
11.00-19.00 Reformkori borok kóstolója a Balatoni Borok Házában
11.00 és 16.30 Reformkori séta a Kerek templomtól